WIE MAAKT HET BESTE PROFIELWERKSTUK?

Jaarlijks kun je 500 Euro winnen met je PWS!

Sinds 2002 schrijft de Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen jaarlijks de prijsvraag ‘Welke eindexamenkandidaat maakt het beste profielwerkstuk?’ uit voor leerlingen in de hoogste klassen HAVO en VWO van scholen in Haarlem en omgeving. De winnende werkstukken worden beloond met een prijs van 500 Euro. Elke school mag voor beide categorieën één werkstuk indienen.

Ook in 2019 zijn er weer twee prijzen voor leerlingen van scholen uit de regio Kennemerland, één voor een Havo-profielwerkstuk en één voor een VWO-profielwerkstuk. Wil je kans maken op deze mooie prijzen, lees dan hieronder hoe je mee kunt doen.

 

 

Prijswinnaars vanaf 2002

2018:

Marleen Fiechter en Isis van Wolde (HAVO), Schoter SG: Duurzamer toilet op school.

Marie-Anne de Gier (VWO), Atheneum College Hageveld: De Wobbel. Een innovatief geluidsscherm tegen zowel hoog- als laagfrequent geluid.

Eervolle vermeldingen:
Jasper van de Boer en Brigit van Schie (HAVO), Lyceum Sancta Maria: De invloed van minder slaap/slaaptekort op de cognitieve vaardigheden van jongeren.
Daan Leeflang en Dominic van Noort (VWO), Haarlemmermeer Lyceum: De natuurkundige werking van kitesurfen.

Juryrapport 2018

2017:

Nienke Preijde en Sarah van den Berg (HAVO), Lyceum Sancta Maria: Wat is het verband tussen het chronotype en de concentratie van leerlingen uit verschillende leerjaren?

Luc Heisterkamp en Martijn van der Zwet (VWO), KSH Hoofddorp: Kroos: Plaaggeest met potentie? 

Eervolle vermeldingen:
Mariska Temming en Isa Verkruyssen (HAVO), Mendelcollege: Privacy en Politie.
Rembrandt Klazinga en Noor Schroen (VWO), Coornhert Lyceum: Thorium.

Juryrapport 2017

2016: 

Veerle Baardse en Manouk Zijl (HAVO), Mendelcollege: Entertainment en Educatie.

Rutger Postma en Carlijn Verweij (VWO), Katholieke Scholengemeenschap Hoofddorp: Rode Jihadisten.

Eervolle vermeldingen:
Guido Duijn (HAVO), Daaf Gelukschool: Zwitsalpoeder…niet te stoppen?
Eva Speijer en Sterre Triezenberg, Ichtus Lyceum: A one sided World.

Juryrapport 2016

2015: 

Ellis van Keulen en Mandy van Dam (HAVO), Coornhert Lyceum: Biobrandstof uit Algen.

Tim Trussner (VWO), Coornhert Lyceum: Kunstmatig Leven en Kunstmatige Neurale Netwerken.

Eervolle vermeldingen:
Jochem Veerman (HAVO), Mendelcollege: De gevaren van een uitbarsting van de Vesuvius.
Daniel de Vries (VWO), Gymnasium Felisenum: Edmund Husserls filosofie van de logica.

Juryrapport 2015

2014: 

Esmay Huizer (HAVO), Mendelcollege: J.R.R. Tolkien: influence on modern culture.

Simone van Slooten en Anne Offringa (VWO), College Hageveld: Is it an advantage to be raised bilingually?

Eervolle vermeldingen:
Jaimie Hooi, Carlo Hofman, Mike van Kesteren en Daniël Laurens (HAVO), Herbert Vissers College: Heart voor Human.
Jette Visser en Eva Visser (VWO), Schoter Scholengemeenschap: Wat is de invloed van Wi-Fi op plantengroei?

Juryrapport 2014

2013: 

Coen van Hasselt en Kylian de Looze (HAVO), Schoter Scholengemeenschap: Nucleaire Luchtvaart.

Martine Röell en Karlien de Boer (VWO), Stedelijk Gymnasium: Journalistiek of ‘hoernalistiek’.

Eervolle vermeldingen:
Tess van Boerdonk en Sophie Beers (VWO), College Hageveld: Motivatie is de motor.

Juryrapport 2013

2012: 

Daniel Kist (HAVO), Kennemer Lyceum: Accept difference. Not indifference.

Dieks van Gogh en Gijs Weijers (VWO), Eerste Christelijk Lyceum: Ideaal bestuur, over drie wijzen en twee jongelingen.

Eervolle vermeldingen:
Leonie Verbakel en Shanice Goedoen (HAVO), Haarlemmermeer Lyceum: Mode 20ste eeuw.
Laurence Herfs (VWO), Gymnasium Felisenum: De geschiedenis van het Westen.

Juryrapport 2012

2011: 

Tessa Portengen en Vivian Stoffers (HAVO), Haarlemmermeer Lyceum: Mannen vs. Vrouwen.

Fabian Westzaan (VWO), College Hageveld: Malevich en Muziek.

Eervolle vermeldingen:
Leonoor den Boer (HAVO), Kennemer Lyceum: Slavernij op Curaçao.
Natasha Koper en Kathalijn Zwaneveld (VWO), Haarlemmermeer Lyceum: Sunt Lacrimae Rerum.

2010: 

Robert Lapidaire en Quirijn Oorthuys (HAVO), Coornhertlyceum: Sportsponsoring en de kredietcrisis.

Yona Lesger en Sanne Nusselder (VWO), Schoter Scholengemeenschap: An English Literature List for Bilingual Education.

Eervolle vermeldingen:
Merel Kemp en Kiki van der Hart (HAVO), Eerste Christelijk Lyceum: Sketch.
Marieke de Bruine en Tamara van Haarlem (VWO), Gymnasium Felisenum: Logische Wiskunde.

2009: 

Romy Kok, Ilonka Groot en Celine Fulop-laczi (HAVO), Kennemer Lyceum: Schoonheid of schone schijn?

Fleur Doornink (VWO), Mendelcollege, Terugblikken en vooruitzien, visuele perceptie.

Eervolle vermeldingen:
Suzanne Kiel (HAVO), Kennemer Lyceum: Het verhaal van Toetanchamon.
Julie Arends en Eleonore van Sprang (VWO), Stedelijk Gymnasium: Conserveren gaat niet zonder slag of stoot.

2008: 

Eric Knippels, Timo Koopstra en Maurits Wensink (HAVO), Herbert Vissers College: De Onager.

Myrthe de Jong en Eva de Groot (VWO), College Hageveld/Stedelijk Gymnasium: De biologische klok.

Eervolle vermeldingen:
Daniëlle Beukman en Amélia Groen (HAVO), Kennemer Lyceum: De Tijdmachine.
Daphne Geerse en Lieske Kramer (VWO), Schoter Scholengemeenschap: Protheses in de sport.

2007: 

Minck Simonis, Danïel Wegman en Bodine Spoelstra (HAVO), Lyceum Sancta Maria: Hoe ontwikkel je een huis dat zichzelf voorziet in duurzame energie.

Kasper Kisjes en Wim Kuijvenhoven (VWO), College Hageveld: Aquaducten. De watertoevoer in het Rome van de Keizertijd.

Eervolle vermeldingen:
Thomas Bakker, Robin Brouwer en Yannick Oosterweghel (HAVO), Katholieke Scholengemeenschap Hoofddorp: De invloed van games op mensen.
Colette van Doorn en Robin Langendijk (VWO), Stedelijk Gymnasium: Eyecatchers.

2006: 

Brunel Zwartkruis (HAVO), Mendelcollege: Confusion.

Linda van Zuijlen en Esther Marijnen (VWO), Sancta Maria: VN-vredesmissies in Afrika.

Eervolle vermeldingen:
Barend Odijk en Leonard Pelgrom (VWO), Ichtus College: Fractals.

2005: 

Nicole Roodenburg en Lotte Pardaan (HAVO), Katholieke Scholengemeenschap Hoofddorp: Gedeporteerde Joden in de Tweede Wereldoorlog en
Ingrid Keur (VWO), Gymnasium Felisenum: Skydiven.

Eervolle vermeldingen:
Tanja Herben (HAVO), Linnaeus College: Engels Uitgepluisd
Bram Harding en Martijn Schreuder Goedheijt (VWO), Stedelijk Gymnasium: 4’s.

2004: 

Eline van Smoorenburg en Sanne van der Flier (HAVO), Sancta Maria: Het ontwerpen van een theaterkostuum, de drie musketiers.

Chris van Dorp en Maarten van der Seijs (VWO), Stedelijk Gymnasium: Inevitable Infinity, wiskundig onderzoek naar de perspectief.

Eervolle vermeldingen:
Jair Verwey, Debby Severing en Patricia Loppies (HAVO), Katholieke Scholengemeenschap Hoofddorp: Nederlanders/Deutschern, Duitsers/Niederländers.
Linda Bank (VWO), Mendelcollege: Effectiviteit en Weerstand.

2003: 

Hassana Aynan (HAVO), Vellesan College: Wat is de reden van het negatieve beeld dat is ontstaan van Marokkaanse allochtonen in Nederland?

Anne den Hollander en Gemma Venhuizen (VWO), Stedelijk Gymnasium: Dyslexie.

Eervolle vermeldingen:
Manouk Veldkamp en Anne Mevissen (HAVO), Schoter Scholengemeenschap: Overgewicht.
Klaas Bijl (VWO), Sancta Maria: De belangrijkste ontwikkelingen van de schilderkunst in de periode 1850-1950, beeldend uitgewerkt.

2002: 

Suzanne Agterhof en Shevia Limmen (HAVO), Sancta Maria: Angisa’s.

Ibrahim Aziz, Maikel Lobbezoo en Lodewijk Biemond (VWO), Rijnlands Lyceum: GPS.

Eervolle vermeldingen:
Stijn Hodes (HAVO), Noordzee College, locatie Ichthus: De Draagvleugelboot.
Matthijs Tuijn en Mathijs Lenos (VWO), Sancta Maria: Virtueel Huis.