Prijzen en stipendia

Profielwerkstukprijzen

WIE MAAKT HET BESTE PROFIELWERKSTUK?

De Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen in Haarlem schrijft elk jaar deze prijsvraag uit en beloont de winnaar HAVO en de winnaar VWO ieder met 500 Euro!!! Een deskundige jury beoordeelt de inzendingen en wijst de winnaars aan.

EERDERE WINNAARS:

2015: Ellis van Keulen en Mandy van Dam (HAVO), Coornhert Lyceum: Biobrandstof uit Algen, en Tim Trussner (VWO), Coornhert Lyceum: Kunstmatig Leven en Kunstmatige Neurale Netwerken.

Eervolle vermeldingen: Jochem Veerman (HAVO), Mendelcollege: De gevaren van een uitbarsting van de Vesuvius, en Daniel de Vries (VWO), Gymnasium Felisenum: Edmund Husserls filosofie van de logica.

2014: Esmay Huizer (HAVO), Mendelcollege: J.R.R. Tolkien: influence on modern culture, en Simone van Slooten en Anne Offringa (VWO), College Hageveld: Is it an advantage to be raised bilingually?

Eervolle vermeldingen: Jaimie Hooi, Carlo Hofman, Mike van Kesteren en Daniël Laurens (HAVO), Herbert Vissers College: Heart voor Human, en Jette Visser en Eva Visser (VWO), Schoter Scholengemeenschap: Wat is de invloed van Wi-Fi op plantengroei?

2013: Coen van Hasselt en Kylian de Looze (HAVO), Schoter Scholengemeenschap: Nucleaire Luchtvaart, en Martine Röell en Karlien de Boer (VWO), Stedelijk Gymnasium: Journalistiek of ‘hoernalistiek’.

Eervolle vermelding: Tess van Boerdonk en Sophie Beers (VWO), College Hageveld: Motivatie is de motor.

2012: Daniel Kist (HAVO), Kennemer Lyceum: Accept difference. Not indifference, en Dieks van Gogh en Gijs Weijers (VWO), Eerste Christelijk Lyceum: Ideaal bestuur, over drie wijzen en twee jongelingen.

Eervolle vermeldingen: Leonie Verbakel en Shanice Goedoen (HAVO), Haarlemmermeer Lyceum: Mode 20ste eeuw, en Laurence Herfs (VWO), Gymnasium Felisenum: De geschiedenis van het Westen.

2011: Tessa Portengen en Vivian Stoffers (HAVO), Haarlemmermeer Lyceum: Mannen vs. Vrouwen en Fabian Westzaan (VWO), College Hageveld: Malevich en Muziek

Eervolle vermeldingen: Leonoor den Boer (HAVO), Kennemer Lyceum: Slavernij op Curaçao en Natasha Koper en Kathalijn Zwaneveld (VWO), Haarlemmermeer Lyceum: Sunt Lacrimae Rerum.

2010: Robert Lapidaire en Quirijn Oorthuys (HAVO), Coornhertlyceum: Sportsponsoring en de kredietcrisis en Yona Lesger en Sanne Nusselder (VWO), Schoter Scholengemeenschap: An English Literature List for Bilingual Education.

Eervolle vermeldingen: Merel Kemp en Kiki van der Hart (HAVO), Eerste Christelijk Lyceum: Sketch en Marieke de Bruine en Tamara van Haarlem (VWO), Gymnasium Felisenum: Logische Wiskunde.

2009: Romy Kok, Ilonka Groot en Celine Fulop-laczi (HAVO), Kennemer Lyceum: Schoonheid of schone schijn? en Fleur Doornink (VWO), Mendelcollege, Terugblikken en vooruitzien, visuele perceptie.

Eervolle vermeldingen: Suzanne Kiel (HAVO), Kennemer Lyceum: Het verhaal van Toetanchamon en Julie Arends en Eleonore van Sprang (VWO), Stedelijk Gymnasium: Conserveren gaat niet zonder slag of stoot.

2008: Eric Knippels, Timo Koopstra en Maurits Wensink (HAVO), Herbert Vissers College: De Onager en Myrthe de Jong en Eva de Groot (VWO), College Hageveld/ Stedelijk Gymnasium: De biologische klok.

Eervolle vermeldingen: Daniëlle Beukman en Amélia Groen (HAVO), Kennemer Lyceum: De Tijdmachine en Daphne Geerse en Lieske Kramer (VWO), Schoter Scholengemeenschap: Protheses in de sport.

2007: Minck Simonis, Danïel Wegman en Bodine Spoelstra (HAVO), Lyceum Sancta Maria: Hoe ontwikkel je een huis dat zichzelf voorziet in duurzame energie en Kasper Kisjes en Wim Kuijvenhoven (VWO), College Hageveld: Aquaducten. De watertoevoer in het Rome van de Keizertijd.

Eervolle vermeldingen: Thomas Bakker, Robin Brouwer en Yannick Oosterweghel (HAVO), Katholieke Scholengemeenschap Hoofddorp: De invloed van games op mensen en Colette van Doorn en Robin Langendijk (VWO), Stedelijk Gymnasium: Eyecatchers.

2006: Brunel Zwartkruis (HAVO), Mendelcollege: Confusion en Linda van Zuijlen en Esther Marijnen (VWO), Sancta Maria: VN-vredesmissies in Afrika.

Eervolle vermeldingen: Barend Odijk en Leonard Pelgrom (VWO), Ichtus College: Fractals.

2005: Nicole Roodenburg en Lotte Pardaan (HAVO), Katholieke Scholengemeenschap Hoofddorp: Gedeporteerde Joden in de Tweede Wereldoorlog en Ingrid Keur (VWO), Gymnasium Felisenum: Skydiven.

Eervolle vermeldingen: Tanja Herben (HAVO), Linnaeus College: Engels Uitgepluisd en Bram Harding en Martijn Schreuder Goedheijt (VWO), Stedelijk Gymnasium: 4’s.

2004: Eline van Smoorenburg en Sanne van der Flier (HAVO), Sancta Maria: Het ontwerpen van een theaterkostuum, de drie musketiers en Chris van Dorp en Maarten van der Seijs (VWO), Stedelijk Gymnasium: Inevitable Infinity, wiskundig onderzoek naar de perspectief.

Eervolle vermeldingen: Jair Verwey, Debby Severing en Patricia Loppies (HAVO), Katholieke Scholengemeenschap Hoofddorp: Nederlanders/Deutschern, Duitsers/Niederländers en Linda Bank (VWO), Mendelcollege: Effectiviteit en Weerstand.

2003: Hassana Aynan (HAVO), Vellesan College: Wat is de reden van het negatieve beeld dat is ontstaan van Marokkaanse allochtonen in Nederland? en Anne den Hollander en Gemma Venhuizen (VWO), Stedelijk Gymnasium: Dyslexie.

Eervolle vermeldingen: Manouk Veldkamp en Anne Mevissen (HAVO), Schoter Scholengemeenschap: Overgewicht en Klaas Bijl (VWO), Sancta Maria: De belangrijkste ontwikkelingen van de schilderkunst in de periode 1850-1950, beeldend uitgewerkt.

2002: Suzanne Agterhof en Shevia Limmen (HAVO), Sancta Maria: Angisa’s en Ibrahim Aziz, Maikel Lobbezoo en Lodewijk Biemond (VWO), Rijnlands Lyceum: GPS.

Eervolle vermeldingen: Stijn Hodes (HAVO), Noordzee College, locatie Ichthus: De Draagvleugelboot en Matthijs Tuijn en Mathijs Lenos (VWO), Sancta Maria: Virtueel Huis.